کشاورزی هوشمندانه

مدیریت مزارع با استفاده از فن آوری های مدرن اطلاعات و ارتباطات برای افزایش کمیت و کیفیت محصولات در عین بهینه سازی نیروی انسانی مورد نیاز را کشاورزی هوشمندانه می‌گویند.

کشاورزی هوشمند نقش مهمی در امنیت غذایی و جلوگیری از اتلاف منابع دارد.

کشاورزی هوشمند که به انقلاب سبز سوم شهرت دارد مفهومی نوپا است و به مجموعه روش‌های مدیریت کشاورزی اشاره دارد که برای افزایش کم و کیف محصولات و خدمات کشاورزی، افزایش کارایی و کاهش مصرف منابع از فن آوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی نوین استفاده می‌کند.

در اینجا برای مدیریت آسان‌تر و بهتر از داده‌ها و امکانات فناورانه استفاده می‌شود که بر ارتقای کیفیت محصولات تاثیر زیادی دارد.

کشاورزان با استفاده از این ابزار هوشمندانه و با آگاهی برای مزرعه خود تصمیم‌گیری می‌کنند.

البته که هوشمندانه کشاورزی کردن با خودکار سازی و ماشینی کردن‌کشاورزی متفاوت است، در واقع ماشین آلات کشاورزی مثل ابزار های شخم زنی، بذر پاشی آب پاشی و… می‌توانند به کشاورز در بسیاری از فعالیت‌ها کمک کنند.

کشاورزی هوشمند بر شیوه های نوین کشت، نگهداری وبرداشت محصولات با استفاده از فناوری و فرایندهای خودکار اشاره دارد. در واقع خودکارسازی در تصمیم‌گیری، مبنای کشاورزی هوشمنداست.

کشاورزی هوشمند باهدف استفاده بهتر از منابع در کشاورزی از لایه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تشکیل می‌شود، در نتیجه انواع فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی سنگ‌بنای‌ کشاورزی‌ هوشمند است این فناوری‌ها به سمتی در حرکت هستند که نه تنها هزینه اولیه را کاهش دهند، بلکه نسبت به گذشته به آگاهی‌های فنی کمتری نیاز داشته باشند.

در شرکت پایدار کشت‌هوش خاورمیانه، متخصصان و کارشناسان شرکت در راستای رسیدن به کشاورزی دقیق و هوشمند، بهینه سازی مصرف آب و نهاده های کشاورزی، تسهيل و بهبود فعاليتهاي مدیریتی، ارتقاي سطح علمی کشاورزان و شکل دهی شبکه هاي تخصصی گام بر می دارند. از جمله اهداف این شرکت تمرکز بر ایده های فناورانه و دانش محور در حوزه کشاورزی، زیست فناوري، آب و فاضلاب، محیط زیست، اینترنت اشياء، پلتفرم های نرم افزاري و اپليکيشن، داده کاوي و هوش مصنوعی، سنسور، تصاویر ماهواره ای و پردازش تصویر و تجاری سازی ایده های نو می باشد.

کشاورزی هوشمندانه مزارع و باغات
X

    دریافت مشاوره رایگان کشت/آبیاری